No. 13 Auburn победи No. 22 Ole Miss 82-59, за да остане единственият отбор на SEC без загуба в лигата
AP News | 2024-01-21 | 05:49:18

AUBURN, Ala. (AP) — Джони Брум и Jaylin Williams отбелязаха по 13 точки и No. 13 Auburn спечели своя 11-и пореден мач в събота вечерта с 82-59 маршрут на номер 22 в Мисисипи, най-дългата активна поредица сред отборите от Power Five.

Тигрите (16-2, 5-0 Югоизточна конференция) останаха единственият Отборът на SEC без загуба в лигата, след като номер 6 Тенеси победи Алабама с 91-71 по-рано в събота. Те превърнаха първата среща от Топ 25 в серията от 146 игри в маршрут до полувремето.

Уилямс отправи 5 от 7 удара за Обърн, който водеше с цели 35 точки. Дилън Кардуел изравни рекорда си в кариерата с 12 точки.

Високият 6 фута 10 Брум дори се насочи при тройка по средата на второто полувреме, свивайки рамене, докато се насочваше обратно към другия край.

Бунтовниците (15-3, 2-3) имаха сезонно ниско ниво на точки. Двамата им водещи голмайстори, Матю Мърел и бившият играч на Обърн Алън Фланиган, се затрудниха.

Освиркван всеки път, когато докосне топката, Фланигън поведе Оле Мис с 10 точки при завръщането си в училище, където прекара четири сезона и получи диплома, преди да се премести. Той беше нулев за първите 17 минути, като пропусна първите си четири удара и отбеляза 3 от 10.

Мъръл стреля 3 от 8 за осем точки, девет под средното за сезона. Реализатор номер 3 Джейлън Мъри стреля по-добре, но все пак имаше само осем точки.

Обърн взе най-голямата си преднина през първото полувреме със скок на Чад Бейкър-Мазара с 11 секунди до края, за да поведе с 46-27. Тигрите го бутнаха до 31 през второто полувреме със серия от 14-0.

Нито един играч на Auburn не игра повече от 22 минути в мача и резервите на Tigers блокираха три изстрела в последните пет секунди.

Ole Miss: Постигна 0-2 това седмица след повторно влизане в Топ 25. Предишният сезон с ниски резултати бяха 64 точки при загуба от Тенеси.

Обърн: Спечели девет от последните си 10 домакински мача срещу класирани отбори и има 7-1 в Топ 25 мача в Neville Arena, която беше открита през 2010 г. Тигрите имат средно 22 точки разлика по време на победната серия.

Оле Мис е домакин на Арканзас в сряда вечер.

Оубърн гостува на съперника си Алабама в сряда вечер.